X
تبلیغات
آخرین اخبار روز ایران وجهان - توقیف هواپیمای ایرانی در استامبول

توقیف هواپیمای ایرانی در استامبول

یک فروند هواپیمای باری ایران که صبح امروز از تهران به مقصد دمشق در کشور سوریه در حرکت بود در مرز هوایی کشور ترکیه و در آسمان استامبول ناگهان با اخطار فرودگاه بین‌المللی استامبول و با هجوم دو فروند هواپیمای اف 16 نیروی هوایی ترکیه مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه استامبول شد.
در حالی که مدتی قبل و با سفر عبدالله گل به ایران و توافق مقام‌های ایرانی برای افزایش روابط با ترکیه به خصوص در بخش هوایی زمینه ایجاد پروازهای جدید بین شهرهای مختلف ایران و ترکیه ایجاد شده بود صبح امروز خبری که به سرعت روی خروجی بسیاری از خبرگزاری‌های مهم دنیا از جمله آسوشیتدپرس و رویترز قرار گرفت تعجب بسیاری از تحلیل‌گران مسائل خاورمیانه را برانگیخت.
خبر بسیار ساده و کوتاه، اما با تعجب بسیار همراه بود. یک فروند هواپیمای باری ایران که صبح امروز از تهران به مقصد دمشق در کشور سوریه در حرکت بود در مرز هوایی کشور ترکیه و در آسمان استامبول ناگهان با اخطار فرودگاه بین‌المللی استامبول و با هجوم دو فروند هواپیمای اف 16 نیروی هوایی ترکیه مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه استامبول شد. این هواپیمای باری در حالی به بهانه‌های واهی حمل محموله‌های هسته‌ای و سلاح توقیف شد که در بازرسی ماموران ترکیه‌ای از این هواپیما هیچ‌گونه محموله‌ی نظامی و هسته‌ای در آن یافت نشد و این موضوع یک رسوایی برای نیروی هوایی ترکیه به همراه آورد.
این درحالیست که خط هوایی ترکیه "ترکیش ایرویز" قصد دارد که پروازهای بین شیراز و استانبول را در این هفته راه‌اندازی نماید و قرار است روزهای دوشنبه و سه‌شنبه و پنج‌شنبه و شنبه این پروازها انجام شود و همچنین روزانه پروازهای مختلفی از تهران به استامبول و برعکس برقرار است. این اقدام مقامات ترکیه‌ای که با هماهنگی صیهونیستها انجام شده است از سیاست‌های دوگانه این کشور نشات می‌گیرد.

SOURCE:AFTAB
+ نوشته شده توسط رامین کشتکار در چهارشنبه 1389/12/25 و ساعت |


Powered By
BLOGFA.COM